Pravičnost na PŠ Vipavski Križ

Na podružnični šoli v Vipavskem Križu smo v prvem razredu ob prebiranju pravljice o Pepelki prepoznavali krivice, ki so se dogajale Pepelki ter odkrivali pravice. Pogledali smo si tudi risani film o Pepelki in primerjali prebrano pravljico od gledane. Otroci so se v pravljico zelo vživeli in nastale so slike o Pepelki in  kraljevi kočiji. Poleg tega smo v zvezke ilustrirali dogodek, kjer se je Pepelki zgodila krivica ter dogodek, ki govori o zmagi pravice.

Odigrali smo tudi nekaj prizorov iz pravljice. Pepelka nas je popolnoma osvojila. Veliko bolj učenci razmišljamo o tem, kaj je pravično in kaj ne.

V tretjem razredu so učenci razmišljali o krivicah in pravicah. Pa poglejmo, kaj menijo…

Erika Štrancar