Pravičnost na PŠ Črniče

Na podružnični šoli Črniče smo veliko razmišljali na temo pravičnost. Učenci so na lističe pisali, kaj zanje pomeni pravičnost. Razmišljali so tudi o krivicah. Nekateri so to izrazili v risbi. Risbe učencev, njihove misli ter misli nekaterih modrecev smo obesili na šolsko stopnišče. Učenci, njihovi starši in vsi, ki obiščejo našo šolo, misli prebirajo, komentirajo. Vedno več učencev želi svoje misli še dopolnjevati, zato se naša razstava veča.

V šolski avli smo pripravili razstavo knjig na temo pravičnost. Učenci in starši se ob knjigah ustavijo, po njih listajo in prebirajo. Pri pouku in v okviru podaljšanega bivanja smo že veliko od teh knjig prebrali in želimo si prebrati vse, pa morda poiskati še katero na dano temo.

Prebirali smo zgodbo o newyorškem možu, ki je zagrešil zločin, ko je ukradel hleb kruha, in jo komentirali.

Erika Štrancar