Pravičnost

V prvih treh mesecih šolskega leta 2015/16 se na OŠ Dobravlje posvečamo pomembni vrednoti –  pravičnosti.  Spoznavamo velike ljudi iz bližnje in daljne preteklosti, ki so delali in delajo za pravičnost. Otroci in najstniki ob različnih priložnostih razmišljajo, kaj lahko sami naredijo, da bo svet pravičnejši.

Na šolskem hodniku v zgornjem nadstropju centralne šole so razstavljene knjige, povezane s pravičnostjo. Kdor želi, si lahko razstavljene knjige v knjižnici izposodi na svoje ime.

V šolski avli so razobešene misli o pravičnosti, nepristranskosti, enakopravnosti in človekovih pravicah. Vabijo nas, da o teh temah razmišljamo in se o njih pogovarjamo.

Človekov napredek ni niti samodejen niti neizogiben. Vsak korak k pravičnosti zahteva žrtvovanje, trpljenje in boj; neutrudne napore in strastno skrb predanih posameznikov.

-Martin Luther King