Prvi razred PŠ Skrilje in februar v znamenju KULTURE

1. Pred slovenskim kulturnim praznikom so si učenci, razdeljeni v dve skupini, izmislili dve pravljici. Ena skupina je pravljico naslovila Sedem prašičkov, naslov druge pravljice pa je bil Sokol in sedem mišk. Vsaka skupina je svojo pravljico tudi ilustrirala. Učiteljica je besedili zapisala in tako sta nastali dve čudoviti razredni knjigi pravljic.

skrilje1 skrilje2

2. Z učenci smo se pogovarjali o starih časih, o življenju in navadah naših babic, prababic. Učenci so v šolo prinesli različne stare predmete in pripovedovali o tem, kako in zakaj so jih nekoč uporabljali. V učilnici smo uredili razstavo teh predmetov in jih predstavili tudi drugošolcem.

skrilje3

3. V času pusta smo se z učenci pogovarjali o pomenu pusta in tipičnih slovenskih pustnih maskah. Tudi ta pogovor in dejavnosti smo navezali na preteklost in običaje. Na pustni torek smo z učenci, oblečenimi v pustne maske, odšli po vasi in odganjali zimo.

skrilje4

Učiteljici: Agata Marušič, Ana Čelik Čibej